3 škodlivé potraviny, kterými často krmíme své děti

Ačkoliv nás reklamy na dětské pokrmy přesvědčují, že právě prezentované produkty jsou ty nejlepší, není tomu vždy tak. Téměř všichni rodiče chtějí pro své děti to nejlepší, jenže mnohdy jim ubližují, aniž by o tom měli tušení.

Mnoho potravin, které dnes děti konzumují, obsahuje hodně cukru. To způsobí, že chuťové pohárky dítěte sníží svou citlivost, takže normální jídlo se již nezdá přitažlivé. Které potraviny by děti rozhodně neměly konzumovat?

Šťáva

Pokud jste rodič, džusy jsou pravděpodobně vaší záchranou. Je to dobrý způsob, jak naplnit bříško vašeho děťátka, aniž byste se museli potýkat s záchvaty vzteku, které s sebou přináší nutkání jíst pevnou stravu. Ale dělá to z toho zdravější variantu? Ne nutně. Džusy jsou oblíbené mezi dětmi všech věkových skupin, protože se snadno konzumují a často mají přitažlivé balení. Ale také proto, že jsou sladké a obsahují hodně cukru. Jedna sklenice balené šťávy může obsahovat přes 6 lžic cukru, což je hodně i pro dospělého. Rozpuštěný cukr se okamžitě vstřebává do krevního řečiště, což je špatné pro metabolizaci sacharidů. Dopřejte dětem raději čerstvé ovoce.

Jogurt

Jogurt může být pro vaše dítě dobrý, jen musíte nejprve věnovat velkou pozornost seznamu ingrediencí. Jedné chybě, které se musíte při nákupu jogurtu vyhnout, je nákup jogurtu zakoupeného v obchodě, který byl uložen na otevřených policích místo v lednici. Ty mohou být pro vaše dítě nebezpečné a škodlivé. Zadruhé se ujistěte, že kupujete přírodní jogurty místo uměle slazených. Jogurt s „ovocem“, který často vídáte v supermarketech, obsahuje hodně cukru, tuku a kalorií, které mohou vést k nadváze vašeho dítěte a zvýšit riziko cukrovky. Nezapomeňte si tedy vybrat obyčejný jogurt bez jakéhokoli aroma. Tímto způsobem můžete doma přidat nakrájené ovoce a ořechy a upravit jej podle preferencí vašeho dítěte. Připravíte jogurt podle chuti vaší ratolesti.

Cereálie

Vločky, müsli a další podobné potraviny vypadají velmi zdravě v reklamách, které tvrdí, že obsahují spoustu vitamínů a minerálů. Ve skutečnosti tyto potraviny neobsahují vůbec žádné zdravé prvky. Všechny zdravé prvky kukuřice, pšenice a ovsa jsou během výroby odstraněny a zůstávají pouze sacharidy. Obsahují ale hodně cukru, který vašemu dítěti neudělá dobře. Nemluvě o tom, že je těžké nasytit chutě svého dítěte tak nevýraznou snídaní. Za pár hodin bude mít vaše dítě opět hlad. Dobrou náhradou obilovin jsou ovesné vločky.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares