9 věcí, které je důležité naučit vašeho syna, aby pochopil změny svého těla

Pokud je pro váš těžší mluvit se svým synem, když postupně stárne, nejste sami. Mnoho rodičů často cítí nepříjemně, nebo v rozpacích, když by měli mluvit se svým synem o určitých tématech, jako například o jeho těle. Nebo si jen nemyslí, že mají správné znalosti, aby je s ním sdíleli.

Ale děti získávají spoustu informací, některé jsou pravdivé, některé falešné od svých vrstevníků a médií, takže potřebují vaši pomoc, aby si to všechno dokázali roztřídit.

“Jako rodič, máte schopnost pro své dítě oddělit fakta od fikce,” říká Dr. Timothy Blegen, pediatr na Northwestern dětské praxe a zdravotnického systému klinik na Northwestern University Feinberg School of Medicine.

Debata se synem o jeho tělesných změnách by měla být otevřená, upřímná a měla by být uskutečněna už v raném věku.

Když jsou chlapci mezi 8 nebo 9 lety, které jsou široce rozmanité ve svých úrovních. Někteří se mohou ptát na spoustu otázek, zatímco jiní mohou uvažovat o tom, co na sebe. Reagujte na jejich otázky, ale nečekejte, až přijde k vám. A pokud se vás pokusí na něco zeptat a vy nejste připraveni reagovat, je v pořádku říct například, “Nech mě o tom přemýšlet.”

Abychom vám pomohli, abyste se cítili při komunikaci se svým synem jistější, proto vám zde ukážeme seznam devíti věcí, které mu poradit se změnou jeho těla:

1. Orgány v různých tvarech a velikostech
Je normální přemýšlet o vzhledu a vaše děti především v pubertě chtějí být pohledné a atraktivné. “Být otevřený diskusi pomáhá při vnímání vlastního těla,” říká Dr. Blegen. “Vyhnout se volání svého syna” tuk “nebo” hubený, “a vyhnout a negativním komentářům týkající se vlastního těla.” Váš syn bude všímat, že se jeho tělo postupně mění a to má vliv na jeho postoj.

2. Je to skvělé pro mnoho věcí, od hraní k učení a další
Povzbuďte svého syna, aby byl aktivní a zkoušel nové věci, od sportu až ke hraní s přáteli. “Fyzická aktivita není dobrá jen pro tělo,” říká Dr. Blegen, “ale je to také skvělá příležitost jak být aktivní a komunikovat s ostatními dětmi.” Podporou jejich zájmů a pomáháním jim se rozhodnout, jim může také pomoci pochopit a překonat genderové sterotypy.

3. Dávejte pozor, od hlavy a mozku až k patě
Stres ze zdravé výživy a osobní hygiena, stejně jako odpočinek a bezpečnost. “Úrazy jsou nejčastější příčinou úmrtí u dětí,” říká Dr. Blegen. “Zdůrazňují důležitost bezpečnosti, jako je nošení přilby nebo bezpečnostní pás, ve všech situacích.”

4. Jak to funguje?
“Držte se od eufemismu, když mluvíte se svým dítětem,” říká Dr. Blegen. “Místo toho použijte přímou řeč.” To znamená, že použitím technických a anatomických výrazů můžete vysvětlit části těla a jejich funkce přesně a věcně.

5. Změna a puberta
Prožili jsme si to taky: mutování, erekce, pocení, akné a další. A podle KidsHealth.org, by děti měly vědět, jaké nastanou fyzické a psychické změny spojené s pubertou v době, kdy už máme 8 let: ” Může se zdát, že je na to ještě moc mladý, ale: některé dívky nosí tréninkové podprsenky ano “hlasy se začínají měnit jen o několik let později.” Berte to jako přípravu. Stejně jako dospělí rádi věděli, co mohou očekávat při uskutečnění změn, jak pracovat pro nového zaměstnavatele nebo co očekávat při koupi nového vozu, děti by měly vědět, co mohou od puberty očekávat, než vůbec začne.

6. Sex a sexualita
Sex je přirozený a součástí lidského životního cyklu. Mluvit o tom se svým synem nemusí být jen formální a vážný rozhovor, a pak máte hotovo. Začněte klidně, aby se syn mohl cítit pohodlně, kdykoliv se spolu budete bavit o sexu. A nebuďte překvapeni, pokud začne mluvit o něčem jiném, nebo odejde. On vás určitě slyšel, ale může potřebovat nějaký čas a vstřebat to, co se právě dozvěděl.

7. Ochrana osobních údajů a on-line média
“S vzestupem sociálních médií, které nám narušují soukromí a jsou stále všudypřítomná, bychom měly být proti nim chráněni,říká Dr. Blegen. “Promluvte si se svým synem o významu ochrany osobních údajů, včetně, osobního prostoru, a respektování jeho vlastního soukromí,” Nauč ho o společenské odpovědnosti médií: cokoliv umístí na internet, včetně obrázků sebe, je k dispozici pro každého a je to kdykoliv vidět.

8. Respektujte
Je to více než péče o tělo. Šikanuje– li někdo vašeho syna nebo se ho dotýká nevhodným nebo škodlivým způsobem, musíte mu pomoci, aby se naučil říkat “ne”. Bude to pro něj jednodušší, pokud spolu budete vést upřímné a otevřené dialogy

9. Respektovat ostatní
Váš syn si bude pravděpodobně začít všímat, že dívky se mění také. “Buďte připraveni diskutovat o změnách jejich kamarádek, “říká Dr. Blegen. “Odradit je od škodlivých nebo neuctivých myšlenek o dívkách, co se naučili od přátel, médií nebo jiných zdrojů.”

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares