Nejčastější důvody proč miminko odmítá kojení

Po týdnech bojů, rozpraskaných bradavek, bezesných nocí se konečně zdá, že jste si v kojení našla rytmus a všechno funguje tak, jak má. Ale najednou se vaše miminko rozhodne vyhlásit hladovku. Co za tím může vězet?

Příliš plná prsa?

Příliš nalitá prsa mohou dítěti znesnadňovat přisátí. Zkuste situaci zlepšit ručním odstříkáním nebo alespoň horkou koupelí, která tlak trochu uvolní.

Je dítě nemocné nebo mu rostou zuby?

Je normální, že za těchto okolností ztratí miminko na chvíli apetit. Nicméně je důležité ho právě v tomto období udržovat dostatečně zásobené tolik potřebnou energií. Proto kojte spíše častěji a málo.

Je dítě rozptýlené?

Po určitém čase začne dítě objevovat ten obrovský barevná svět a váš “mléčný bar” už mu jednoduše nebude připadat tak zajímavý jako dřív. Pokud se miminko na kojení jednoduše nedokáže soustředit, zkuste ho vzít do temnější klidné místnosti, kde ho nebude nic rozptylovat.

Menstruujete nebo jste těhotná?

Některým ženám se menstruační cyklus obnoví ještě během kojení. Často pak dochází k tomu, že dítě přestane o mléko jevit zájem. To je způsobeno změněnou hladinou hormonů, která ovlivňuje chuť a kvalitu mléka.

Zdroj: www.livingandloving.co.za

 

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares