Jak ušetřit v domácnosti? Vyrobte si přírodní čistící prostředky – 2. díl

Dost možná vás ještě znepokojuje situace v koupelně a na záchodě. Potřebujete pár rad, jak dokonale vyčistit toaletní mísu nebo si vyrobit vlastní tekutý prací prostředek? Jsme tu s druhým dílem, který vám hravě poradí. Vše opět bez chemických škodlivých přísad, které rozhodně nepřispívají ke zdraví našeho organismu!

Čistič toaletní mísy – složení:

Tento recept na čistič toaletních mís zabírá bravurně, navíc nečicháte toxické výpary. Čajovníkový olej zabíjí cizorodé choroboplodné zárodky v míse a toaletu zanechává nádherně čistou a lesklou.

  • ½ šálku jedlé sody
  • 1 šálek destilovaného bílého octa
  • ½ čajové lžičky éterického oleje z čajovníku

Vše namixujte do lahvičky s rozprašovačem a nastříkejte dovnitř toaletní mísy, na sedátko a poklop. Nechte 15 minut působit a místa, která jste postříkali, posypte jedlou sodou. Po 5 minutách vydrhněte abrazivním toaletním kartáčem. Vaše mísa je zase zářivá, vidíte ten rozdíl?  


Tekutý prací prostředek – složení:

Recept využívá čisticí účinek boraxu, sody na praní a kastilského mýdla k odstranění skvrn na oblečení. Esenciální olej z čajovníku zde slouží jako konzervační látka – brání růstu mikrobů jak v pracích prostředcích, tak v oblečení.

  • 1 šálek boraxu
  • 1 šálek prací sody
  • 1 šálek kastilského mýdla
  • 10 – 15 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje
  • 17 šálků vody

Ve velkém hrnci přiveďte k varu 6 šálků vody s boraxem. Míchejte, dokud se prášek nerozpustí. Odstavte z ohně a ve velkém kbelíku smíchejte zbývajících 11 šálků vody s kastilským mýdlem a éterickým olejem. Pak vlijte horkou směs boraxu a finální směs přelijte do skleněné skladovací nádoby. Na jednu várku praní vám postačí 1/2 šálku tohoto pracího prostředku. Pokud chcete konkrétně odstranit fleky, naneste směs přímo na ně před zahájením pracího cyklu.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares