11 pravd o mateřství

Všechno vás bolí, nemůžete se dočkat konce dne, usínáte vyčerpané, ale s pocitem, že jste svoji práci odvedly dobře. Mateřství není jednoduché, ale je bezpochyby krásné. Díky těmto 11 pravdám budete připravená postavit se své nové roli čelem.

1. Mozek si občas dá přestávku

První týden bude bez problémů. Ale potom se začne projevovat nedostatek spánku, vyčerpání, bezradnost nad plačícím dítětem… a vy zjistíte, že váš mozek občas prostě vypíná. Bez obav, je to normální.

2. Budete plakat

Vaše srdce bude plné lásky – vždyť je vaše miminko tak krásné a roztomilé. Ale co když bude plakat a vy ho nedokážete utěšit? Co když potřebujete vynést odpadky, ale jednoduše už nemáte sílu? Co když jste unavená, ale stále ne a ne usnout? To vše k tomu patří… a slzy vám pomohou tu beznaděj odplavit.

3. Budete ustaraná

Nikdy předtím jste si moc nedělala starosti… všechno přece nějak dopadlo. Ale o své dítě se už budete bát napořád. Už nikdy se nezbavíte strachu, že by se mu něco mohlo stát.

4. Už nikdy nebudete stejná

Teď jste matka, rodič, úplně jiný člověk s jinou odpovědností a jinými povinnostmi.

5. Budete pochybovat o všem

Proč jí nerostou vlasy? Proč ještě nechodí? Proč málo spí? Je to všechno vůbec v pořádku?! A nejhorší je, že odpověď většinou nenajdete.

6. Přepíšete svůj životní status

Nyní jste “rodič”. A toto slovo vás definuje doslova ve všem. Získáte nové přátele, nové zájmy, změníte svůj pohled na svět.

7. Bude se vám stýskat po vašem starém já

Jak ráda byste si zašla na koncert nebo do kina, dala si skleničku vína, na 5 minut bez obav opustila dům…

8. Sezení je produktivní – opravdu

Sedět u miminka, sledovat jeho pohyby, hrát si s ním… jakkoliv se to může zdát jako promrhaný čas, opak je pravdou. Rozvíjíte tak vzájemný vztah a především schopnosti vašeho děťátka.

9. Jste také “novorozenec”

Ano, je to tak, také jste “novorozeným” rodičem. Musíte se naučit sžít se svým miminkem, zvyknout si na tuto novou roli. A netrápit se, když to chvilku potrvá.

10. Všechno to za to stojí

Brzy zjistíte, že každou vaši bolest, únavu či zklamání vyléčí jediný úsměv vašeho děťátka.

11. Časem to přejde

Zapomenete na únavu i na bolest. A jednou budete ještě ráda vzpomínat na všechny ty nezapomenutelné momenty, kdy byl váš drobeček ještě tak malý a zranitelný a vy jste pro něj byla jediná jistota v životě.

Zdroj: fitpregnancy.com

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares