Houpací prkna pro děti: jsou zábavná a nevyžadují žádnou konstrukci

Rozhodujete se, co dětem pořídit do bytu? Ne všichni máme ty možnosti, aby se nám houpačka kývala ve dveřích nebo jsme měli doma houpacího „retro“ kohouta. Dnes jsou možnosti úplně jinde a jako naprostá novinka jsou houpací prkna.

Existuje spoustu nejrůznějších značek a provedení

Mohou být krásně barevná, ale to není úplně to, co by vás mělo zajímat. Prvotně se dívejte na kvalitu, pak až na design. Také pokud máte doma děti mladší 3 let, doporučujeme spíše stabilnější houpačku. Nebylo by příjemné, kdyby na houpacím prkně došlo k nějakému zranění. I když jsou certifikovaná i od 1 roku věku, musíte u dítěte být v jeho těsné blízkosti, v tomto věku není legrace vlézt na takovou věc.

Jaké houpací prkno koupit?

Pro menší děti se objevují ideální verze, které lze variabilně měnit. Prodává se houpací prkno včetně koníka, kterého můžete potom sundat. Taková hračka tak vydrží dítěti od kojence až po batole, možná i předškolní věk, záleží na velikosti. Miluje vaše dítě houpačku? Pak si určitě zamiluje i prkno. Kdo nemá rád houpání od malička, zřejmě neuspějete ani s tímto houpacím prknem.

Jde hlavně o bezpečnost vašich dětí

Hleďte na prkno podobně, jako byste si pořizovali domů kus nábytku. I houpací prkno by mělo leccos splňovat. Důležitý je materiál, zakřivení, tloušťka, až následně barva, cena a dostupnost. Tvrdý materiál je bezva a zakřivení je lepší vyzkoušet. Nejčastější rozměry prken se pohybují kolem 80×30 cm a jsou vyrobeny samozřejmě jak jinak, než ze dřeva. Výborné vlastnosti má bukové dřevo, ale není to podmínka. Dřevo může být vrstvené nebo ve formě překližky. Síla prkna většinou nebývá uvedena, i proto je vhodné prkno před prodejem vidět naživo. Od toho se pak odlišuje také hmotnost jednotlivých houpacích prken.

V čem je houpací prkno jiné, než houpačka?

Děti na něm trénují stabilitu, je to vlastně jakoby motorická pomůcka. Zlepšuje zmírnit potíže v oblasti hrubé motoriky, kam právě patří pohyb. Děti jsou obratnější a posilují také svaly. Podobnou funkci má balanční podložka pro dospělé, kterou jistě znáte.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares