Jak dlouho zůstává alkohol v mateřském mléce?

Alkohol při kojení je nepřípustný, ale není nezákonný. Každý odborník by udělal matce, pijící alkohol při kojení přednášku o škodlivosti alkoholu na dítě a to i prostřednictvím mateřského mléka. Ale je škodlivé i velmi malé množství alkoholu v mateřském mléce? Vstřebá tělo alkohol, když žena bude kojit až za tři hodiny? Neexistuje dostatek důkazů, které by daly plnohodnotnou odpověď.

Má vliv nepatrné množství alkoholu?

Podle National Institute of Health (NIH), zatímco některé důkazy naznačují, že růst a motorické funkce dítěte mohou být negativně ovlivněny jedním nebo více nápoji denně, jiné studie tato zjištění nepotvrdily.

Kojící rodiče novorozenců mladších tří měsíců by měli dbát zvýšené opatrnosti při pití, protože mozek dítěte se stále vyvíjí a je velmi zranitelný.

Podle CDC může být vystavení alkoholu nad mírné hladiny (definované jako až jeden standardní nápoj denně) prostřednictvím mateřského mléka škodlivé pro vývoj, růst a spánkové vzorce dítěte. Kromě toho CDC poukazuje na to, že tato úroveň konzumace alkoholu by mohla zhoršit úsudek rodičů a ohrozit bezpečnost dítěte. Důkazy ukazují, že více než dvě pití denně zkracuje dobu, po kterou jsou kojenci kojeni.

Konzumace alkoholu jakéhokoli druhu může snížit množství mléka, které vaše dítě vypije.

Může alkohol pomoci s kojením?

Bohužel, je to stará babská pohádka, že malé množství alkoholu může ve skutečnosti pomoci uvolnit mléko.

Vyšší úrovně konzumace alkoholu mohou narušovat pokles, zatímco hladina alkoholu u matky je vysoká. Zatímco někteří lidé věří, že pití piva zvýší vaši produkci mléka, že pití piva jako takového nezvýší vaši produkci mléka. Za to mohou polysacharidy z ječmene a chmele – takže nealkoholické pivo má stejný účinek.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares