Jak často koupat miminko

Koupel 2-3x týdně stačí k udržení čistoty miminka. Pokud má ale vaše miminko koupele opravdu rádo, můžete miminko koupat jednou denně. Častější koupání může dětskou pokožku vysušit.

Své miminko můžete koupat kdykoliv během dne. Je dobré si vybrat čas, kdy budete uvolněni a nebudete rušeni. Snažte se nekoupat své dítě, když má hlad nebo se právě nakrmilo.

Pokud koupání miminko uvolňuje, můžete ho využít jako způsob, jak miminko večer usadit. Některá miminka spí po večerním koupání déle.

Přibližně 5-10 minut je dostatečně dlouhá doba na koupání dítěte. To je zvláště důležité, pokud má vaše dítě suchou nebo citlivou pokožku.

Kde koupat miminka

Své dítě můžete koupat v dětské vaničce, dokud nebude příliš velké, aby se pohodlně vešlo. Pak může být snazší koupat dítě ve velké vaně.

Dítěti můžete pomoci zvyknout si na velkou vanu tím, že malou vaničku několikrát dáte do velké vany.

Jakmile bude vaše dítě připraveno na velkou koupel, možná se budete chtít vykoupat se svým dítětem (můžete zůstat v bezpečí, když budete mít kolem sebe další osobu, která vám pomůže).

Sprchovat se můžete i s miminkem. Udržujte obličej dítěte mimo dosah tekoucí se vody a ujistěte se, že voda není příliš horká.

Velká vana poskytuje více prostoru pro hry a hračky. Mnoho dětí si rádo hraje s jednoduchými plastovými kelímky. Pokud kupujete hračky do vany, hledejte takové, které nezadržují vodu a dají se snadno vyčistit. Můžete také vzít své dítě na „plavání“ nahoru a dolů ve vaně – stačí podepřít tělo a hlavu vašeho dítěte (nebo bradu, pokud leží na bříšku).

Děti se mohou utopit během několika sekund ve velmi mělké vodě. Nikdy nenechávejte své dítě samotné ve vaně, i když používáte vaničku nebo kolébku. Nikdy nenechávejte starší děti nebo sourozence dohlížet na miminko. Pokud vás ruší telefon nebo jiný úkol, vyndejte miminko z vany.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares