4 překvapivé věcí, které snižují plodnost

Snažíte se otěhotnět? Základem je samozřejmě zdravý životní styl a pravidelný menstruační cyklus, ale věděli jste, že i úplně obyčejné věci mohou vaše šance snížit? Vyhněte se tedy následujícímu:

1. Hrášek

Ačkoliv má tato zelená rostlinka mnoho pozitivních vlivů na vaše zdraví, neplatí to o vaší plodnosti. Hrášek obsahuje přirozenou antikoncepční látku. Hrášek byste musela konzumovat po kilech, abyste se početí úplně vyhnuli početí, přesto je lepší ho na pár měsíců, kdy se snažíte, omezit.

2. Bylinky

Zdá se, že některé bylinky jako echinacea či ginkgo biloba mají nepříznivý vliv na mužskou plodnost. Pokud váš partner používá doplňky stravy, které tyto bylinky obsahují, bude nejlepší, když je přestane úplně používat.

3. Cukr

Přemíra cukru ve stravě je všeobecně škodlivá a urychluje stárnutí těla. Bylo také prokázáno, že má negativní vliv na hladinu hormonů, které řídí procesy vedoucí k těhotenství. Zapomeňte tedy úplně na rafinovaný bílý cukr a omezte i bílé pečivo.

4. Kofein

Kofein má především významný vliv na svalstvo okolí dělohy a vaječníků, které zajišťují bezpečné zahnízdění oplodněného embrya. Ukázalo se také, že ženy, které pijí více než 5 šálků kávy denně mají až o 50 % menší šanci na úspěšné umělé oplodnění.

Zdroj: www.livingandloving.co.za

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares