Včelí med a zvýšení plodnosti: Jak to funguje?

Včelí med, známý také jako mateří kašička nebo ambrózie, byl tradičně potravinou proti stárnutí a dodávající energii. Kromě toho se předpokládá, že podporuje reprodukční zdraví, zvyšuje kvalitu vajíček, zvyšuje odolnost a zmírňuje příznaky alergie. Neexistují však žádné studie, které by podpořily účinnost včelího pylu při zvyšování plodnosti.

Včelí med a plodnost

Předpokládá se, že včelí pyl zlepšuje plodnost následujícími způsoby:

  • Některé ženy mohou mít potíže s početím kvůli nedostatku živin. Vzhledem k tomu, že včelí med je potravina bohatá na živiny, užívání jeho doplňků může pomoci obnovit rovnováhu živin v těle a může zlepšit možnost početí.
  • Předpokládá se, že včelí med zvyšuje hladinu estrogenu a podporuje děložní sliznici a stimuluje funkci vaječníků. Může tedy pomoci při uvolňování zdravých vajíček.
  • Androgenní vlastnosti včelího pylu mohou způspbit zvýšení hladiny testosteronu a počtu spermií. Je tedy pravděpodobné, že podporuje mužskou plodnost.

Jak vybrat správný včelí med?

Při konzumaci včelího pylu pro plodnost by dodržování těchto opatření mohlo hrát roli při početí.

  • Vybírejte pouze kvalitní včelí med získaný z ekologických zdrojů. Ty pocházející z průmyslových farem mohou obsahovat škodlivé chemikálie. Buďte opatrní při výběru zdroje a značky včelího pylu .
  • Jezte zdravé potraviny, dbejte na vyváženou stravu, potraviny bohaté na výživu a vyhýbejte se průmyslově zpracovaným potravinám, které obsahují velké množství solí a toxinů.
  • Dopřejte si pravidelné cvičení, dostatek odpočinku a zbavte se stresu.
  • Nechejte se pravidelně kontrolovat, abyste porozuměli stavu plodnosti vás i vašeho partnera .
  • Než začnete s jakýmikoli doplňky stravy, je moudré nechat si poradit od svého gynekologa nebo reprodukčního endokrinologa.
Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares