Kosmetické přípravky pro naše nejmenší

Dětská pokožka je citlivá a jemná, chybí jí dostatečná přirození ochrana, která se teprve začíná vyvíjet. Je tedy potřeba volit takové kosmetické přípravky, které pokožku ochrání a nebudou ji dráždit. Také by měly zamezovat vysychání a mít hydratační účinky.

Kůže je největším orgánem našeho těla a plní celou řadu důležitých funkcí, mezi něž patří i ochrana vůči škodlivým vnějším faktorům. Zaslouží si tedy náležitou péči.

Základní kosmetické přípravky

Pro péči o dětskou pokožku vybírejte pouze takové přípravky, které jsou určeny právě pro malé děti. Neměly by být parfémované a obsahovat parabeny a další dráždivé látky mezi něž patří alkohol, emulgátory, éterické, minerální a silikonové oleje.

Mezi základní kosmetickou výbavu patří mýdlo určené pro koupel, dětský šampon šetrný k jemným dětským vláskům. Stačí jej používat jednou za dva až tři dny. Po koupeli je dobré aplikovat dětské tělové mléko, olej či krém, jež pokožku zhydratují a ochrání proti škodlivým vnějším vlivům. Během přebalování lze využít vlhčené ubrousky (pozor na parfemaci), jež pomohou očistit nečistoty z pokožky a následně použít krém proti opruzeninám.

Podle čeho vybírat?

Na nákup kosmetických přípravků si udělejte dostatek času. Vždy si pečlivě prohlédněte složení přípravku. Ideální je, pokud má jen několik málo ingrediencí, který jsou všeobecné známé. Zjistěte si, zda má vámi zvolený přípravek potřebnou certifikaci a atesty, jež jsou vhodné právě pro citlivou dětskou pokožku. Důležité je také datum spotřeby, jakmile se blíží ke konci, raději volte jiný druh.

Dobrou volbou může být kosmetika přírodní kosmetika, která obsahuje složky přírodního původu. Je tedy šetrná a zdravější a pomáhá v boji proti celé řadě neduhů.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares